Fit słodycze, czyli czekoladowe krążki z bakaliami.

Fit słodycze to świetna alternatywa na małą przekąska, kiedy najdzie nas ochota na słodkie.

Jako dietetyk śmiało mogę powiedzieć, że nawet na diecie powinno być miejsce na coś słodkiego. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o serniczek po każdym obiedzie, ale o to żeby nie przesadzać z rygorem i nie iść ślepo w zasady zdrowego odżywiania.

Zasady zdrowego odżywiania powinny być podstawą naszej diety i mogą one fajnie posłużyć jako baza, kiedy planujemy swoje żywienie. Myślę jednak, że warto podchodzić do nich z głową i jeśli mamy ochotę na pewne ustępstwa to pozwolić sobie na nie. Na prawdę nie przytyjemy od jednego deseru. Inna sprawa jeśli jest to jeden deser mający 500 kcal, zjedzony po każdym obiedzie.

Dzisiaj przychodzę do was z mega prostym i szybkim przepisem na fit słodycze. Oczywiście, możemy kupić czekoladę z bakaliami, ale już ciężej znaleźć taką w wersji gorzkiej, czy z czymś poza rodzynkami. Pokażę wam jak łatwo jest zrobić swoją wersję takich czekoladek, które nazywam czekoladowymi bites’ami.

Nazwa wzięła się z inspiracji zagranicznymi przepisami, gdzie nazywają to po prostu chocolate bites.

Co potrzebujemy
  1. Czekolada gorzka – ja użyłam wedla 64 %, ale może być każda inna, która nie jest czekoladopodobnym wyrobem.
  2. Ulubione bakalie – morele suszone, śliwki, żurawina, jagody goji, czipsy kokosowe, rodzynki, orzechy laskowe, włoskie, pecan, migdały i wiele innych.

Jak widzicie często sięgam po przepisy, które mogą mieć różne wersje zależne od tego co mamy akurat na zbyciu. Myślę, że to fajny sposób na naukę zdrowej kuchni, bez zbytnich rygorów i zasad.


80 kcal na jeden czekoladowy krążek to liczba orientacyjna, bo zależy od rodzaju czekolady i wybranych przez was bakalii.

Czekoladowe krążki z bakaliami

Recipe by DietaWplanach
Porcje

10

krążków
Kalorie

80

kcal

Składniki

  • 1 tabliczka czekolady

  • wybrane bakalie

Wykonanie

  • Topimy czekoladę. Najszybciej w mikrofali. Tylko jej nie przypieczcie.
  • Na papier do pieczenia łyżką wykładamy porcje czekolady i tworzymy kółeczka.
  • Posiekane bakalie rozkładamy na czekoladowe krążki zanim zastygną.
  • Odkładamy na dosłownie kilka minut żeby wszystko ładnie wyschło.

Jeśli spodobał Ci się przepis i wykonasz te fit słodycze w domu, pochwal się na Instagramie i oznacz mnie @dietawplanach, żebym tego nie przegapiła!

Zapraszam wam na stronę na facebooku, gdzie również wstawiam wiele ciekawych treści dotyczących diety i zdrowej kuchni